Фриланс работа в Украине: удаленная работа на дому, дистанционная работа, телеработа

Фріланс, робота вдома в Україні - віддалена робота в Україні, пропозиції по фрілансу від працедавців, оголошення і резюме претендентів роботи вдома, форум з віддаленої праці.

Український фріланс розвивається ударними темпами

Тисячі українців обирають для себе шлях фріланса – роботи прямо у себе удома, без жартів колег, без керівництва та суворого режиму. За підрахунками найкрупнішої української біржі праці видаленої роботи Weblancer, лише за останні п'ять років кількість зареєстрованих фрилансеров в Україні виросла майже в тридцять разів.

Популярність фріланса продиктована, перш за все, економічними причинами. "Начальство при цьому менше контролює підлеглих, тобто є більш можливостей для самореалізації. Та і можна працювати відразу на декількох замовників", - відзначає Костянтин Кузнецов, провідний експерт економічного відділу Центру імені Разумкова. До всього, люди не хочуть витрачати час на поїздки в офіс. Втім, не в одному лише фізичному комфорті справа. Київський психолог Юрій Калашников пояснять популярність дистанційної роботи високим рівнем агресії, що росте, в суспільстві. Із-за страху перед нею багато людей вважають за краще звести кількість виходів на вулицю до мінімуму. Чинник свободи незмінно згадують ті, хто вирішив відв'язатися від обов'язкового сидіння в офісах. Втім, вільні художники допомагають не тільки собі, але і бізнесу. Адже для замовника фрилансер вигідний – для нього не треба створювати робоче місце. Ця перевага особлива відчутно у великих містах, де оренда приміщення коштує дуже дорого.

Крім того, замовники з інших країн можуть заощадити і на оплаті праці фрилансера. Наприклад, в Дніпропетровську створення сайту стоїть дешевше, ніж в Москві або Санкт-Петербурзі, але якість буде не гірше.

Частка домашніх трудівників в українському суспільстві поки не дуже велика. Але в основному з однієї причини: доступ до інтернету в країні, за даними Центру Разумкова, має всього 10% населення. Тоді як в Латвії - 50%, а в Америці - 90%. Крім того, не всі крупні замовники хочуть користуватися послугами фрилансерів. "Для багатьох власників фірм важливо "відчувати" свого співробітника, постійно його контролювати", - констатує він.

Більше всього як вільні художники затребувані програмісти і веб-дизайнеры, за ними йдуть рекламісти, журналісти і ілюстратори. А менше всього роботи для фахівців, які створюють аудіоролики і озвучують тексти.

Частіше всіх фрилансери шукають роботу на біржах праці. Як правило, самі хороші пропозиції можна знайти на закордонних майданчиках – російських, німецьких, американських. Правда, деяким з них треба платити відсоток від операції, увязненої за допомогою біржі..

В цілому при нинішній динаміці свого розвитку експерти пророкуватимуть фрилансу світле майбутнє. Останнє - справа техніки. Вже зараз оператори стільникового зв'язку пропонують послугу мобільний офіс - доступ в інтернет через мобільник, що забезпечує любителям роботи на відстані вельме радісні перспективи.

За матеріалами Кореспондент.net.

© 2007 Lance.com.ua Разработка веб-сайтов, создание веб-приложений, программ, баз данных, скриптов